tarlos100A főpolgármester a jelenlegi öt helyett három helyettessel dolgozna újraválasztása esetén.

Tarlós István erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt. Közülük Bagdy Gábort, az egyik mostani helyettesét meg is nevezte, aki számításai szerint a kompenzációs listáról jutna be, és pénzügyi, gazdasági, vagyoni területen számítana a munkájára. A főpolgármester emellett egy humán és egy fejlesztési helyettest szeretne.

Az önkormányzati választásról szólva kifejtette: nem zajos kampányt tervez, hanem az eredményekről és a tervekről akar számot adni. Tarlós István emellett olykor szókimondással párosuló őszinteséget is ígért, és kiemelte: megválasztása esetén az ellenzékkel is együtt kíván működni.

Fontos jogosítványnak nevezte a vétójogot és a közszolgáltató cégek vezetői kinevezésének jogát arra hivatkozva, hogy főpolgármesterként felelős a városért. "Gúzsba kötve nem lehet táncolni" - mondta, hozzátéve: a vétójoggal a tervek szerint évente tíz alkalommal élhetne, az általa újratárgyalásra küldött előterjesztést pedig csak kétharmados többséggel lehetne érvényesen elfogadni.

Tarlós István ismét hangot adott azon véleményének, hogy kiáll a fővárosi közszolgáltatók városnál tartása mellett, szerinte a struktúrát nem kellene megbontani. Azt mondta: a BKV az egyetlen cég, ahol életszerű lenne az egyezkedés a kormánnyal, és ez esetben az állam megszabadítaná Budapestet a gondok 90 százalékától.

A főpolgármester szólt arról is, hogy július végén lezárják a 3-as metró felújításának tervezési közbeszerzését. Szavai szerint nem számol a felújítás meghiúsulásával, ám ha mégis így lenne, akkor belátható időn belül leállítaná a vonalat, mert nem bírná a lelkiismerete, ha emberáldozat lenne. Kiemelte ugyanakkor: nem szabad feleslegesen rémisztgetni, csak üzembiztos szerelvények futhatnak az alagútban.