kobanyaÚjranyitna a régi mészkőbányát Pilisvörösváron egy cég – tudta meg az InfoRádió. A háromhektáros bányatelek Pilisvörösvár és Pilisszántó között található. A telket 1995-ben alapította meg a Szolnoki Bányakapitányság.

A bányáról azt tudni, hogy jogilag még üzemel, kitermelést viszont évtizedek óta nem folytatnak benne. A környezete kiemelt védettséget élvez, de maga a telek nem, mert azt még a Nautra 2000 elnevezésű természetvédelmi program elindítása előtt jelölték ki.

A bányát egy építőipari vállalat, a 2017-es alapítású C&C Property Holding Kft. akarja megnyitni. Azt tervezik, hogy robbantásos technikával évente 50 ezer köbméter követ hoznának a felszínre, egészen 2027-ig. A kitermelt anyagot naponta 10-15 kamion szállítaná el. Ez, illetve a robbantás az ÖKO-AGRO-TOUR Kft. által készített 40 oldalas háttéranyagban szerepel, amit a pilisvörösvári önkormányzat hozott nyilvánosságra a honlapján.

A helyhatóság polgármestere, Gromon István ellenzi a bánya újranyitását, ő a város honlapján azt írta, „ellehetetlenítik az életünket", mert a fúró-, őrlő- és törőgépekkel végzett kitermelés nagy zajjal, porral és forgalommal járna, ami a természetnek és az embernek is káros.

Az ügyben agusztus 27-én, kedden közmeghallgatást tartanak, a városvezető ezért arra kérte a lakosságot, hogy a lehető legnagyobb létszámban jelenjenek meg az Érdi Járási Hivatalban, ahol elmondhatják a véleményüket a beruházásról.

A cég kérelmére hat hónappal elhalasztotta a kormányhivatal a pilisvörösvári mészkőbánya újranyitásának engedélyezési eljárását. A településen kedd este tartottak közmeghallgatást, ezen nyilvánvalóvá vált, hogy az önkormányzat és a lakosság mindent meg fog tenni a bányanyitás megakadályozásáért.

(Képünk illusztráció)