ablakNem ért célt az önkormányzati köztisztviselők júniusi, két órás sztrájkja, ezért szerdára egész napos munkabeszüntetést szerveztek. Azt szeretnék elérni, hogy az önkormányzatoknál dolgozók bérét is emelje a kormány. A szerdai sztrájkhoz az érintettek közel 70 százaléka csatlakozott – írja a szeged.hu.

Szinte teljesen kihalt volt szerda délelőtt az önkormányzat ügyfélszolgálati irodája. Akik mégis betértek, azokat az ajtóban a sztrájkra felhívó felirat fogadta. Szerdán tartották egész napos munkabeszüntetésüket az önkormányzati dolgozók, mivel a szakszervezet vezetői szerint béremelési követeléseikről júniusi figyelmeztető sztrájkjuk után sem tárgyalt velük érdemben a kormány. Mindeközben a kormányhivatalokban dolgozó tisztviselők 30%-os emelést kaptak.

Papp Tibor alapszervezeti titkár elmondta, a sztrájkot azért tartották, mert az önkormányzati köztisztviselők 30 %-os béremelését követelik, ugyanúgy, ahogy júliusban, tehát a sztrájk követelés nem változott.

Papp Tibor elmondta, a szerdai sztrájkhoz a dolgozók 68,5 százaléka csatlakozott. Ők a munkabeszüntetés ideje alatt nem dolgoztak, de végig bent tartózkodtak a munkahelyükön. Természetesen a halaszthatatlan ügyeket ellátták, hisz a lakosságot nem érhette hátrány a sztrájk miatt.

A kormány a júliusi sztrájk után sem kezdte meg a tárgyalásokat. Amennyiben az egész napos munkabeszüntetésre sem reagálnak, úgy további lépéseket tesz majd a szakszervezet

Farkas Andrea, a MKKSZ Csongrád megyei szervezetének titkára elmondta különféle akciókkal folytatják majd a sztrájkot annak érdekében, hogy a kormányzat figyelmét felhívják az önkormányzati dolgozók béremelésének szükségességére.

A szakszervezet megyei titkára szerint elfogadhatatlan, hogy az, aki a lakosság érdekében végzi a munkáját, ma megélhetési problémákkal küzdjön. Farkas Andrea elfogadhatatlannak tartja, hogy a 37 ezer köztisztviselőnek 8 éve központilag nem emelték a bérét.