szabadstrand2Újra megnyílt a szabadstrand a Római-part területén. A III. kerületi önkormányzat tavaly 47 év után biztosított lehetőséget a strandolásra a Duna római-parti szakaszán. Kiss László polgármester szerint idén 10 ezer strandolóra számítanak. A szabadstrand ingyenes, állandó vízimentő-szolgálat gondoskodik a fürdőzők biztonságáról és baj esetén defibrillátorról.

Tavaly 47 év után először volt újra szabadstrand a Római-part területén. A kezdeményezés nagy siker lett, így idén újra lehet strandolni a III. kerületi Duna ágon. Maga az ötlet már korábban felmerült, egy évtizeddel ezelőtt civil szervezet is azért küzdött, hogy megnyíljon a szabadstrand a rómain.

„Egyedülálló a kezdeményezés, mert ingyenes. Ez az egyetlen ingyenes, római parti és dunai fürdési lehetőség. Budapesten nincs több ilyen, sőt, azt lehet mondani, hogy egyedülálló mindenütt, hiszen szervezett módon, tiszta környezetben és alapvetően rendben történik a strandkörülmények biztosítása” - nyilatkozta Híradónknak Kiss László, Óbuda polgármestere.

A biztonságra is figyelnek: állandó vízimentőszolgálat gondoskodik a fürdőzők épségéről. A Magyar Vöröskereszt pedig elsősegély-szolgálatot tart fenn a szabadstrand területén.

A kerület vezetése szerint a víztisztaság miatt sem kell aggódni az ide látogatóknak, az eddigi méréseik alapján itt kiváló a Duna vízminősége. A szabadstrand augusztus 21-éig lesz nyitva, mindennap 10 és 19 óra között.

(ATV)