haranghy_csabaLezárult a Fővárosi Vízművek visszavásárlása, a közszolgáltató ismét százszázalékos önkormányzati tulajdonba került. Az új cégvezetés uniós forrásokból újítaná fel az egyre romló vezetékhálózatot.

A Fővárosi Vízművek korábbi francia és német befektetőivel elszámoltak, s a főváros határidő előtt visszakapta az 1997-ben értékesített részvényeket. A vízvezeték-hálózat jelentős felújításra szorul, ezt jelezte a július elsejei hatalmas csőtörés a Szent Gellért térnél – mondta a Magyar Nemzetnek Haranghy Csaba, a társaság vezérigazgatója, aki el is rendelte, hogy haladéktalanul készüljön új kockázati térkép a 2008 óta nem frissített változat helyett.

A fejlesztéshez szükséges pénzek jelentős részét EU-forrásokból fedeznék. "A magántőke miatt eddig minden uniós pályázatból ki voltunk zárva, de már hozzáfogtunk a 2014 után remélt fejlesztések előkészítéséhez. A kormánynál és máshol is pályázunk, hogy mielőbb elkészüljön a munka" - hangsúlyozta a vezérigazgató.

A vízművek a nyáron közbeszerzési eljárást hirdetett, hogy a szeptemberi határidőre hitelből vissza tudja fizetni a fővárostól a vásárláshoz kapott csaknem 13 milliárd forint részvényesi kölcsönt.