bekescsabaNem csak az e-Mobi töltői épülnek, hanem az önkormányzati pályázaton támogatást nyert töltők is kezdenek országszerte megjelenni.

Az NKM Mobiliti által a békéscsabai önkormányzat megbízásából telepített és üzemeltetett Ensto gyártmányú töltők. A töltőkhöz tartozó parkolók esztétikusan fel vannak festve, a töltést blokkoló parkolást pedig megfelelő tábla tiltja.

Mindhárom helyszínen váltakozó áramot (AC) vételezhetnek az autók a szabványos Type2 aljzaton keresztül maximum 22 kW teljesítménnyel. Minden oszlopon két ilyen csatlakozó található, így helyszínenként egyszerre két autó tölthető. Az e-Mobi töltőkkel és az NKM Mobiliti saját töltőjével együtt így Békéscsabán már 6 helyszínen lehet villanyautót tölteni. Ezeket egészíti ki az Autó Duál nyitvatartási időben elérhető Type2-es töltői. Egyelőre mindegyik töltő használata ingyenes, és a kábel csatlakoztatása után automatikusan indul.

Békéscsabához hasonlóan Mezőtúron a Földvári úton(a Penny Markettel átellenben) is elkészült az önkormányzati pályázaton nyert támogatásból finanszírozott elektromos autó töltő, ezúttal is az NKM Mobiliti megvalósításában.

A békéscsabaihoz hasonlóan Mezőtúron is jól láthatóan felfestett és kitáblázott töltési pontot helyeztek üzembe, aminél egyelőre ingyenesen lehet tölteni az elektromos autókat.

A folyamat a kábel csatlakoztatása után automatikusan indul, de a kábelt a többi AC töltőhöz hasonlóan ehhez az oszlophoz is az autósnak kell hoznia. Mindkét Type2-es csatlakozón maximálisan 22 kW (3×32 A) teljesítménnyel tölthetők az autó, és a maximális teljesítmény természetesen akkor is elérhető, ha egyszerre két autó szeretne ilyen módon tölteni.

(villanyautosok.hu)