bun2Újabb budapesti önkormányzat indított áldozatsegítő programot a lakosságnak, hogy helyi szinten, az érintettek speciális igényeit és helyzetüket figyelembe véve, célzott szakpolitikákkal előzze meg a párkapcsolati és családon belüli erőszakot, valamint hatékony és szakszerű segítséget nyújtson.

2022 őszén Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programja többek között olyan célokat tűzött ki zászlajára, mint a bántalmazás rendszerszintű problémájának tabutlanítása, a rendszer szereplői közötti párbeszéd elősegítése, a szakemberek és a rendvédelemben dolgozók képzése, a lakosság érzékenyítése, illetve köztudatformálás.

Az ellenzéki vezetésű önkormányzat szorosan együttműködik a hazai szakmai szervezetekkel, a NANE és Patent Egyesülettel. A szervezetek célzott és helyi áldozatsegítő programokban együtt dolgoznak a VI., VIII., illetve XI. kerületek önkormányzataival is.

A cikk itt nem ér véget, ezen a linken olvasható tovább