angyalfoldIsmét egy passzívházzal gyarapodik a XIII. kerület, amely 2002-ben indította el bérlakásépítési programját.

Újabb bérházat építtet a XIII. kerületi önkormányzat, a TED-en megjelent nyílt eljárásra szóló felhívás szerint egy 67 lakásos épület kivitelezésére vár ajánlatokat. Az új önkormányzati bérlakásokat a Petneházy utca 90. szám alatt lévő, 2,7 ezer négyzetméteres foghíjtelken építik fel, várhatóan két éven belül.

Az angyalföldi beruházás révén ráadásul ismét egy passzívházzal gyarapodik a kerület, amely 2002-ben indította el bérlakásépítési programját. Ennek során 11 helyszínen több mint 630 korszerű lakóingatlant építettek, fokozatosan áttérve a passzívház-kritériumoknak is megfelelő ingatlanok fejlesztésére. A XIII. kerületben, a Jász utca 91.-ben épült fel az ország első minősített passzívháza, az akkori beruházás során száz korszerű lakást építtetett a kerület. A most megjelent pályázati felhívás szerint a Petneházy utcában 67 önkormányzati lakás és 75 parkoló épül 8,5 ezer négyzetméternyi szintterületen. A házban és körülötte több mint 700 négyzetméternyi zöldfelületet alakítanak ki a beruházás műszaki adatai szerint.

Az értékelésnél a minőségi kritériumok között szerepel és pluszpontokkal súlyozzák a passzívház kivitelezésében szerzett szakmai tapasztalatokat.

A szerződés 24 hónapra szól, időtartama a kiírás szerint nem meghosszabbítható, míg a pályázaton induló vállalkozásoknak két hónapig kell tartaniuk az ajánlatokat. Jelentkezni 2021. október 18-ig  lehet az önkormányzatnál. A Petneházy utcai bérlakásépítés az eredeti tervek szerint már 2020 augusztusában elkezdődött volna. Legalábbis erről szóltak tavaly év elején a hírek: amikor a Jász utca 72.-ben elhelyezték a 2,8 milliárd forintból megépíteni tervezett, 35 lakásos passzívház, okosépület alapkövét, a Petneházy utcai tervek engedélyeztetése már folyamatban volt.

A bérlakásépítési programjával úttörőnek számító városrész önkormányzata az elmúlt években is aktívan fejlesztett, a Kartács utcában egy ötemeletes, 23 lakásos lakóházat, 2019 nyarán pedig a Klapka Központban egy 33 lakásos épületet adtak át. A központ építészeti értékeit és az önkormányzati ingatlanfejlesztés színvonalát a FIABCI Nemzetközi Ingatlanszövetség legutóbbi világversenyén ezüstéremmel ismerték el a vegyes funkciójú épületek kategóriájában.

(VG.hu)