passzivÚj bérház épül környezettudatos technológiával a XIII. kerületi Kartács utcában, az épület tartószerkezete már elkészült – jelentette be a kerületi önkormányzat.

Az ötemeletes épületben 23, jellemzően egy- és kétszobás lakás lesz, az első emeleten két lakást mozgáskorlátozottak részére alakítanak ki. Az önkormányzati lakóépület kivitelezési munkálatai 2018 elejére fejeződnek be, a beruházás költsége mintegy 780 millió forint.

Tóth József polgármester szerint a beruházás megfelel az úgynevezett passzívház kritériumainak. Ez egyebek mellett azt jelenti, hogy a fűtés levegő-víz hőszivattyús rendszerrel működik, a melegvíz-ellátás pedig központi kondenzációs gázkazánnal, amely indokolt esetben a fűtésre is rásegít. A lakásokban egyedi szellőző berendezés biztosítja majd a friss levegőt.

– A nemzetközileg is elismert 100 lakásos passzívház felépítésével kedvező tapasztalatokat szereztünk. Elhatároztuk – követve a jó példát –, hogy a többi bérlakásunkat is a környezettudatos technológiával építjük. Az önkormányzat bérlakás-építési programjával hozzájárul a városrehabilitációhoz, egyben multiplikátor szerepet is betölt, mert fejlődik az önkormányzati beruházások környezete fejlesztésre ösztönözve a magánbefektetőket. Nemcsak ez az épület készül, > a Jász utca 72-be tervezett 35 lakásos önkormányzati lakóépületre is megérkezett az építési engedély  – mondta Tóth József.