debrecenfA VisitDebrecen eddig a Főnix Rendezvényszervező Kft. divíziójaként működött, a polgármester javaslatára most kiszervezhetik.

Mint ismert, a kizárólagos önkormányzati tulajdonú Főnix Rendezvényszervező Kft. szervezete 2016-ban kiegészült a VisitDebrecen Városmarketing és Turisztikai Divízióval, melynek elsődleges feladata, hogy eredményeket érjen el a turizmusfejlesztésben, megfelelő erővel pozicionálja a Debrecen márkát és újragondolja a városi turizmus menedzsmentet. Papp László polgármester most azt javasolja a közgyűlésnek, hogy önálló cég legyen a VisitDebrecen.

Ahogy előterjesztésében fogalmaz, a Főnix Rendezvényszervező Kft. számára profilidegen tevékenységek máris egyre jelentősebb részét képezik a divízió tevékenységének, így a divízió kiszervezésével indokolt egy nonprofit gazdasági társaság 2019. január 1. napjával történő megalapítása VisitDebrecen Turisztikai Nonprofit Kft. néven. Papp László azt javasolja, hogy a cég ügyvezetőjének Gődény Gábort válasszák meg, aki eddig is vezette a divíziót.

A polgármester szerint a VisitDebrecen nagyon hasznos munkát végzett eddig.

„Az elmúlt két év tudatos márkafejlesztési törekvéseinek, mindenekelőtt az intenzív PR munkának, az innovatív turista információs rendszerek kialakításának, és az arculati hordozó elemek terjesztésének köszönhetően Debrecen ma példa a többi vidéki város előtt. A márka újrapozícionálását követő márkaépítési munkának a gyümölcse a töretlen növekedés a belföldi vendégéjszakák számának tekintetében, ami kiegészülve az új járatok okozta idegenforgalom bővülésével, tartós növekedési pályára állíthatja Debrecen beutazó turizmusát. Ennek alapfeltétele, hogy 2019-től kezdődően külföldön, mindenekelőtt a közvetlen légi járatokkal elérhető kulcspiacainkon is hatékony, célzott kommunikációval támogatott értékesítése történjen a debreceni turisztikai árualapnak” – fogalmaz előterjesztésében a polgármester.