sopron1Nyolcvannégy személyes bölcsődét építenek Sopronban 1,2 milliárd forintból, a beruházás alapkövét pénteken tették le - tájékoztatta a soproni önkormányzat az MTI-t.

A közleményükben azt írták, hogy "a kormány családbarát célkitűzéseihez illeszkedve Sopronban is kiemelt fontosággal bír a családok támogatása és a gyermekek boldogulása, amelynek érdekében számos nevelési és oktatási intézmény újult meg az elmúlt években a városban, emellett új bölcsődék és óvodák is épülnek".

Az Anger réti sporttelep mellett épülő új, 84 gyereket ellátó bölcsőde kormányzati támogatásból valósul meg.

A bölcsőde épülete megjelenésében és felszereltségében is megfelel majd a 21. század elvárásainak. A 15 ezer négyzetméter alapterületű, önkormányzati tulajdonú telken egy 970 négyzetméter hasznos alapterületű bölcsődét építenek kiszolgáló-helyiségekkel, vizesblokkokkal, konyhával, fedett teraszokkal és játszókerttel.

Az egyszintes épület fűtését hőszivattyús gépészeti rendszer biztosítja majd. Az intézmény mellé kerékpártárolót, valamint egy 23 férőhelyes autóparkolót alakítanak ki, amelyből egy akadálymentes lesz. Az épület akadálymentesen a parkoló felől lesz megközelíthető - közölték.