debrrepterEredményes lett a debreceni önkormányzat közbeszerzési felhívása, amit a repülőtér új kerítésének építésére írt ki – derül ki a Közbeszerzési Értesítőből.

A munkát a Debreceni Mélyépítő Holding Fővállalkozó és Tanácsadó Kft. és a nyíregyházi székhelyű KE-VÍZ 21 Építőipari Zrt. nyerte el közös ajánlatával.

A repülőtér új kerítése úgynevezett SRA védelmi kerítés lesz hét kilométer hosszan. A megbízás részét képezi egy ugyanilyen hosszú stabilizált ellenőrző út építése a kerítésen belül.

A kerítés a modern szabványok szerint épül, átásásbiztos lesz, így megakadályozza, hogy állatok juthassanak be a reptér területére.

Az 580 millió forintos beruházást állami támogatás felhasználásával valósítja meg az önkormányzat.

A felhívás szerint a nyerteseknek egy éven belül végezniük kell a munkával.

A repülőtéren legutóbb 230 millió forintból korszerűsítették a forgalmi előtér világítását. Állami támogatással tűzoltó laktanyát alakíthatnak ki, emellett zajlik az előkészítése a kifutópálya megújításának és egy új terminál építésének. Ezeken túl a tervek szerint a legkorszerűbb utasbiztonsági eszközöket szerzik be, melyek használatával gyorsabbá és kényelmesebbé válik az utasok ellenőrzése.

dehir