udvarPályázatot írtak ki a XIII. kerületben társasházak belső udvarainak, kertjeinek zöldítésére.

Az „Udvarzöldítési pályázat" célja, hogy a közösségek összefogásával, az önkormányzat szakmai és anyagi segítéségével a társasházak jelenleg nem használt, burkolt, funkciószegény, felújításra szoruló belső területeinek átfogó megújítását segítsük. A pályázat célja a kerületi zöldfelületi-rendszer minőségi és mennyiségi javítása, a lakóterületek szabadtéri rekreációs lehetőségeinek bővítése, a lakótömbök belsejében a nagyobb, összefüggő zöldfelületek kialakításának támogatása, összhangban a kerület Hosszútávú Fejlesztési Koncepciójában megfogalmazott célokkal.

A pályázat kétfordulós. Az első fordulóra a belső kert/udvar fejlesztésével kapcsolatos ötletek megfogalmazását, lakóközösségi egyeztetését várják - írják az önkormányzat honlapján.

Az első fordulóra beérkezett pályázatokat szakmai és civil zsűri bírálja, majd kiválasztja azokat, amelyek pályázati továbbfejlesztését, az ötletek részletes kibontását várja a 2. fordulóban. A második forduló során, a pályázók az Önkormányzat által biztosított szakértői közreműködéssel pontosítják pályázatukat, majd az értékelést követően a zsűri kiválasztja a támogatott pályázatokat.