dukai miklos01Idén is ötmilliárd forint áll rendelkezésre a szociális tűzifaprogram megvalósítására – jelentette be a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára, Dukai Miklós.

Az önkormányzatok április 28-ig pályázhatnak az összegre, a pénzből megvásárolt tűzifát pedig a leginkább rászoruló családoknak osztják majd ki. A programban jellemzően ötezer lakosúnál nem népesebb települések vesznek részt. Ez azt jelenti, hogy 2300-2400 településen mintegy 200 ezer háztartáshoz jut el a tűzifa 2024. február 15-ig. Dukai Miklós közölte, hogy előre hozták a pályázat kiírását a nyár végéről tavaszra, így az önkormányzatok hamarabb megkaphatják a támogatást.

Az energiaárak növekedése miatt a központi költségvetés mintegy 76 milliárd forintnyi rezsitámogatást nyújt az önkormányzatoknak – mondta az államtitkár. Mindösszesen a tízezer lakosúnál népesebb 155 település 44 milliárd forint, a többi pedig 32,1 milliárd forint támogatásban részesül.