vizcsapCsökkenhetnek a víz- és csatornaszolgáltatás díjai azokon a településeken, ahol az országos átlagnál magasabbak az ivóvíz-szolgáltatás, a szennyvízelvezetés és -tisztítás költségei – írja az InfoRádió.

A Vidékfejlesztési Minisztérium tájékoztatása szerint a kormány által kiírt pályázatban a központi költségvetésből elkülönített 4,5 milliárd forintos támogatás odaítélésénél kiemelten kezelik a társadalmi, gazdasági és infrastrukturális szempontból elmaradott, illetve az országos átlagot jelentősen meghaladó munkanélküliséggel sújtott településeket.

A tárca közleménye alapján a pályázó önkormányzat vagy szolgáltató a jóváhagyott összeget kizárólag a víz- és csatornaszolgáltatás lakossági díjainak csökkentésére használhatja fel. A pályázatokat - egy tárcaközi bizottság segítségével - a vízgazdálkodásért felelős miniszter, Fazekas Sándor bírálja el. Tavaly 626 település önkormányzata felelt meg a kiírásnak, a támogatás több mint egymillió embert érintett.