utfelujit1A soroksári önkormányzat 15 milliárd forint keretösszegű út- és mélyépítési szerződést kötött három céggel, öt évre. A közbeszerzésen nyertes cégek a következők: Reaszfalt Kft., Penta Kft., valamint a He-Do Építő Zrt.

A nyílt tender eredményét az ajánlatkérő Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksár Önkormányzata közölte az uniós közbeszerzési közlönyben.

A keretmegállapodás a 2022 és 2026 közötti időszakra szól. Az egyes projektek konkrét műszaki tartalma a megkötött keretmegállapodás alapján lefolytatott közbeszerzési eljárásokban kerül meghatározásra.

Jelenleg jogerős építési engedély van a következő munkákra:

• - 18 000 méter komplex útépítés (járda, csapadékvíz elvezető és közvilágítási hálózat),
  • - 5 000 méter kerékpárút építés (csapadékvíz elvezető és közvilágítási hálózat),
  • - 7 300 folyóméter szennyvízelvezető hálózat,
  • - 3 100 folyóméter vízellátó hálózat,
  • - 10 új gyalogátkelőhely,
  • - 7 800 négyzetméter komplex térépítés (öntözőrendszerrel és szökőkúttal),
  • - egy élővíztestet keresztező új híd építése, valamint
  • - 6 meglévő gyalogátkelőhely átépítése.

A nyertesekkel szeptember 29-én kötött szerződést az önkormányzat.