balaton0Paloznak után Szentantalfán is változtatási tilalmat rendelt el az önkormányzat, ezúttal kizárólag a falu külterületére, akárcsak tavaly Dörgicsén. Ez tehát információink szerint immár a harmadik Balaton-felvidéki település, ahol az önkormányzat úgy döntött, hogy rendelettel szigorít a falukép és a táj védelme érdekében.

A változtatási tilalom értelmében az érintett területen nem lehet telket alakítani, új építményt létesíteni, meglévő építményt átalakítani, bővíteni, elbontani vagy más, építésügyi hatósági engedélyhez nem kötött értéknövelő változtatást végrehajtani.

A változtatási tilalmat azért rendeltük el, mert ezen a szőlőkkel, kis borospincékkel, ligetekkel tarkított domboldalon több mint 300 olyan telek van, ahol az eddigi építési szabályok szerint építkezni lehetne – írja közösségi oldalán Kiss Csaba polgármester. Nem kérdés, hogy a mostani ingatlanfelvásárlási őrületben ez egy pillanat alatt meg is történne. Ezzel örökre megváltozna Szentantalfa látképe, hangulata, mindaz, amit szeretünk benne.

Legutóbb Paloznakon döntött úgy az önkormányzat, hogy a település egész területén tilos telket alakítani, új építményt létesíteni, meglévő építményt átalakítani, bővíteni, elbontani, továbbá más, építésügyi hatósági engedélyhez nem kötött változtatást végrehajtani.

Tény, hogy a Balatonnál egyre élénkül az ingatlankereslet, jószerivel bármilyen ingatlanra van kereslet. Az árak az egekbe szöknek, az északi parton 675 ezer forintos négyzetméterenkénti átlagáron köttetnek az adásvételi üzletek.

(Index.hu)