tatabanyaHáromszázmillió forint támogatást nyert Tatabánya a Térségi Operatív Program keretében a foglalkoztatási paktum megvalósítására. Az önkormányzat a megyei kormányhivatallal és a Gazdasági Fejlesztő Szervezettel közösen a tatabányai cégeket bevonva segíti a munkanélküliek elhelyezkedését.

Bár a megyeszékhelyen egyre kevesebb a munkanélküli, a város vezetése számára fontos, hogy azok, akik eddig nem tudtak elhelyezkedni, állást kapjanak. Az önkormányzat a megyei kormányhivatallal és a Gazdasági Fejlesztő Szervezettel (GFSZ) közösen pályázott a Térségi Operatív Program foglalkoztatási paktummal kapcsolatos felhívására. Sikeres elbírálást követően 300 millió forint támogatást nyertek, amelyet a munkanélküliek képzéseinek támogatására fordítanak. Erről tegnap Schmidt Csaba polgármester és dr. Kancz Csaba a megyei kormányhivatal vezetője tájékoztatta a sajtó képviselőit.

A foglalkoztatási paktum megvalósításával a cél amellett, hogy az álláskeresők kompetencianövelését segítse, a Tatabányán kialakuló munkaerőhiány csökkentése. Ennek érdekében a GFSZ felveszi a város cégeivel a kapcsolatot, hogy olyan képzéseket tudjon indítani, amelynek elvégzését követően a munkavállalók itt helyben tudjanak elhelyezkedni. Ez egyébként feltétele is lesz a programnak, tehát a programban részt vevőknek Tatabányán kell elhelyezkedniük.

– Egyetlen olyan képzés sem lesz, amelynek elvégzése után az álláskereső ne tudna elhelyezkedni. A városban működő, illetve a tatabányai-környei ipari park cégeit bevonva fogjuk a program lehetőségeit kihasználni, ezzel pedig minél több tatabányai számára munkát biztosítani – mondta a polgármester.

Dr. Kancz Csaba  kiemelte, hogy fontos ebben a kérdésben, hogy a kormányzat és az önkormányzat közösen tudja megvalósítani a munkaerőpiacra vonatkozó feladatait.

– Szerencsére a megyében egyre kedvezőbb munkaerőpiaci számokról tudunk beszámolni, ezért a paktum megvalósítása kihívást is jelent a szervezetek számára. Mindez azonban azt segíti elő, hogy a városban még tovább csökkenjen a munkanélküliek száma – mondta a megyei kormánymegbízott. A támogatott képzési lehetőségekkel megpróbálják azokat az álláskeresőket is elérni, akik egyébként alacsony iskolai végzettségük, hátrányos helyzetük, vagy nemzetiségi származásuk miatt kiszorulnak a munkaerőpiacról.

Elsősorban a városban élő álláskeresőket szeretnék elérni a lehetőséggel

A foglalkoztatási paktumban való részvételről fontos tudni, hogy akár közmunkások is élhetnek a támogatott képzés lehetőségével, illetve bár nem feltétlenül kell tatabányainak lennie a munkanélkülinek, elsősorban a városban élő, állással nem rendelkezőket szeretnék elérni a lehetőséggel. Ezzel kapcsolatban dr. Kancz Csaba kiemelte, hogy a megyében még három településen lesz ilyen program, illetve a megyei foglalkoztatási paktumra vonatkozó pályázatának elbírálása is folyamatban van ezért a munkanélkülieknek nem érdemes máshol részt venniük a képzésben.

(kemma.hu)