befektet01Települési önkormányzatok számára indított befektetés-ösztönzési képzést a Nemzeti Külgazdasági Hivatal. A Befektetőbarát Településekért Program célja az, hogy a települési önkormányzatok megismerjék a befektetők gondolkodásmódját, igényeit, illetve elkészítsék befektetés-ösztönzési stratégiájukat.

A befektetés-ösztönzési stratégia elkészítésekor az önkormányzat felméri és értékeli a helyi adottságokat, esetleges hiányosságokat - olvasható a hivatal közleményében. A részt vevő települések ezek ismeretében nagyobb eséllyel indulnak a befektetőkért folyó nemzetközi versenyben.

A programra 51 település regisztrált. Június 15-éig kell elkészíteniük négy-hat oldal terjedelemben befektetés-ösztönzési stratégiájukat, amelyhez segítségként a Nemzeti Külgazdasági Hivatal egy sablont bocsát a résztvevők rendelkezésére. A képzés része egy fejlesztési akcióterv elkészítése is.

A programot sikeresen befejező települések átvehetik a Nemzeti Külgazdasági Hivatal "Befektetőbarát Település" elismerését, amelyet felhasználhatnak befektetés-ösztönzési kommunikációjukban. A hazai kis- és középvállalkozások külgazdasági tevékenységét támogató, valamint a külföldi cégek magyarországi befektetéseinek ösztönzését segítő hivatal a program sikeres teljesítése után is nyomon követi, és segíti a településeket a befektetések sikeres letelepítésében.