szombmuvJárdákra, gyalogátkelőhelyekre költik a megtakarítást.

A tavalyi év gazdálkodásából 640 millió forint szabad felhasználású maradvány keletkezett az önkormányzat költségvetésében.

Ami nagyon leegyszerűsített mondat, ugyanis - a csütörtöki közgyűlésre készült beszámoló szerint - ennél jóval több pénz maradt meg tavalyról. De ennek jó részére fizetési kötelezettség van, csak áthúzódott a következő költségvetési évre.

A megtakarítás az intézmények szigorú gazdálkodásához, illetve a járvány okozta veszélyhelyzethez kötődik. A kulturális intézményeknél megtakarítást jelentenek a betervezett, de a korlátozások miatt elmaradt rendezvények, programok költségei.

De Horváth Attila költségvetésért (is) felelős alpolgármester nemrég hangsúlyozta, hogy az intézmények jó szakmai munkájának is köszönhetők a megtakarítások. Aminek egy részét vissza is kapják, pontosan megnevezve, mire használhatják.

És, persze, azért is, mert ha a teljes megtakarítást elvennék tőlük, akkor nem lenne motivációjuk a takarékoskodásra.Így maradt meg végül a már említett 640 millió forint, ezt az önkormányzat szabadon felhasználhatja.

A közgyűlés elé kerülő anyag szerint a felhasználásáról később döntenek, de információink szerint 200 millió forintot járdafelújításokra, 50 millió forintot gyalogátkelőhelyekre fordítanak.

(Nyugat.hu)