penzeA tatabányai önkormányzat egyhangúlag megszavazta, hogy csaknem 100 millió forintos csomaggal támogassák a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került lakosokat.

Az önkormányzat döntése alapján 50 ezer forintos gyorssegélyt, illetve albérleti támogatást adnak azoknak tatabányai lakosoknak, akik március 11. után elvesztették az állásukat, illetve akiket fizetés nélküli szabadságra küldtek.

A támogatás egyszer igényelhető, folyósítására 30 millió forintot biztosítottak a költségvetésben.

Az önkormányzat továbbá ingyenes napközis tábort rendez, minden városrészben több helyszínen. A két és fél millió forint éves árbevételt el nem érő kisvállalkozókat érintő döntés, hogy 2020-ban mentességet kapnak a helyi iparűzési adó megfizetése alól. Szücsné Posztovics Ilona (Összefogás Tatabányáért) számításai szerint a támogatással 60 millió forint marad kisvállalkozóknál.

Elutasította viszont a testület, hogy az élelmiszer- és dohánytermékeket árusító üzletek kivételével elengedjék a 100 négyzetméternél kisebb boltok építményadóját.