penz04A tavalyi 5,4 milliárd forintos konszolidáció után Tatabánya a fennmaradó tartozást, azaz körülbelül 2,9 milliárd forint visszafizetése alól is mentesül 2014. február végéig – jelentette be Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter Tatabányán.

Tatabánya városának közel 2,9 milliárd forintos adósságát is rendezik - közölte Németh Lászlóné. 2014 első hónapjaiban az állam valamennyi magyar település megmaradt, összesen 420 milliárd forintos adósságát átvállalja.

Németh Lászlóné kiemelte, 2002-ben az önkormányzatoknak alig volt tartozásuk, az adósságállományuk 5 év alatt a négyszeresére nőtt, ez azt jelenti, hogy 2005 és 2010 közötti  időszakban körülbelül 1200 milliárd forintra emelkedett.

A településekkel szembeni elvárás, hogy az eddigieknél tevékenyebben kapcsolódjanak be a helyi gazdaság élénkítésébe, vázolják fel jövőképüket. Németh Lászlóné azt kérte a kisegített önkormányzatoktól, készítsenek gazdaságfejlesztési- és növekedési terveket, jelöljék meg, hogy milyen intézkedések, eszközök, források szükségesek ahhoz, hogy az adott település a lehető legjobb gazdasági teljesítményt nyújthassa. A kormány a tervek szerint a következő uniós ciklusban a források 60 százalékát a helyi gazdaságfejlesztésre fordítja majd – írja a kormany.hu