kinizsiFél évvel ezelőtt adták át a futballklub székházát Nagykőrösön, amelynek építéséhez az önkormányzat anyagilag is hozzájárult, de azóta már a klub is megszűnt.

Az egyesület akkori elnöke, Sohajda Márk fideszes önkormányzati képviselő az építkezés ideje alatt arról beszélt az RTL-nek, hogy szerinte az épület nem székháznak készült, hanem öltözőépületnek, az egyesületben sportoló közel 200 gyerek számára.

Az öltözőnek nevezett székházra 180 millió forintot adott az önkormányzat, míg 200 millió forint az ellentmondásos tao-programból érkezett. Mindez már akkor is visszás volt, 50 millió forint korábbi taóval sem tudott akkoriban elszámolni az azóta megszűnt klub.

Az épület az önkormányzathoz került és új funkciót kapott: rendezvényhelyszín és kávézó lett. Az épület többek közt esküvőre, bankettre, céges rendezvényre is kibérelhető.