taxi1Az új szolgáltatást októbertől vezette be az önkormányzat és a halottak napja közeledtével első körben a temetőkbe látogatásokhoz vehető majd igénybe, de ezt az ingyenes lehetőséget a későbbiekben szeretnék kiterjeszteni egyéb ügyintézések céljára – mondta Kovács Róbert, X. kerületi polgármester.

Ahogy az országban szinte mindenhol, úgy a X. kerületben is a lakosság mintegy harmada tartozik az idősek körébe. Mint azt a polgármester azonban elmondta, a helyi önkormányzat már az ötvenes éveiben járóknak is szervez senior programokat, kifejezetten sport témakörben. Emellett rendkívül kiterjedt a támogatási rendszerük: gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök vásárlásához rendszerint hozzájárul a hivatal.

Október elsejétől pedig új szolgáltatásként vezették be a szociális taxi intézményét, amelyet a halottak napja közeledtével első körben a temetőkbe való látogatáshoz lehet igénybe venni. „A későbbiekben ezt szeretnénk kiterjeszteni más ügyintézési célokra is” – emelte ki Kovács Róbert.

Október az idősek hónapja, így ennek keretében számos programot kínáltak ennek a korosztálynak. A polgármester példaként említette, hogy mintegy kilencszáz 65 év feletti lakossal ellátogattak az Operett Színházba, emellett sportrendezvényt is szerveztek számukra, de rendszeresek az idősügyi akadémia programjai, a különböző szűrővizsgálatok és meghatározott idősávban az uszodát is kedvezményesen vehetik igénybe a lakosok. „Nincs az évnek olyan hónapja, amikor ne szerveznénk külön ennek a korosztálynak valamilyen programot” – zárta szavait.

(OrientPress)