madareA madarak és a természet védelmében szigorítják a fakivágásra vonatkozó szabályokat a II. kerületben Például nem lesz elég pusztán bejelentést tenni, engedélyt is kell kérni.

„A környezetünk és a költőmadarak élőhelyének megóvása érdekében új rendeletet alkotott az önkormányzat a fás szárú növények védelméről, kivágásáról és pótlásáról” – írja Őrsi Gergely a II. kerület polgármestere.

Ezek alapján

• Nem lesz elég a fa kivágásának bejelentése, engedélyt kell kérni,
  • Szigorodik a fapótlási kötelezettség,
  • A madarak védelmében április és augusztus között csak ornitológiai ismeretekkel rendelkező szakemberek jóváhagyásával lehet kivágást engedélyezni, kivéve, ha balesetveszélyt kell elhárítani,
  • A fák megmentése érdekében az építkezéseken tervezett kivágások esetében vizsgálni kell a növény átültetésének lehetőségét. Ha az átültetés telken belül nem oldható meg, akkor a fát az önkormányzat által kijelölt közterületen kell elhelyezni. Az átültetéssel összefüggő valamennyi költséget az önkormányzat visel.

Az új rendelet 2021. január 1-jén lép hatályba.