lomA fóti önkormányzat szerint rendesen tájékoztatták a lakókat arról, hogy most nem szállítják el a kirakott lomokat, utóbbiak viszont azt mondják: ők arról csak a Facebookon terjedő bejegyzésekből értesültek. A szemét meg csak gyűlik az utcákon – írja a hvg.hu.

Az Index egyik olvasója számolt be arról a portálnak, hogy Fóton minden újságban meghirdették a hétvégi lomtalanítást, de azt, hogy ez végül nem valósul meg, azt csak az interneten terjedő posztokból derült fény.

Az olvasó állítása szerint a hétvégre meghirdetett tíz helyre kihordták az emberek a lomokat, köztük veszélyes hulladékot is, ami most jókora hegyekben áll az utcák szélén. A kocsi vagy kocsik ugyanis, melyek elvitték volna a szemetet, a mai napig nem jöttek (a társaság korábban a gyűjtőautóik leromlott állapotára hivatkozott).

Az Index kérdésére a fóti önkormányzat megerősítette a szeméthegyek tényét, ők azonban kicsit másképp látják a helyzetet. A polgármestertől érkező közleményben azt írták, a városban kizárólagosan jogosult hulladékkezelő, a Zöld Híd B.I.G.G. Nonprofit Kft. május 12-ei és június 2-i időpontban tervezte elvégezni 16 fóti helyszínen a hulladékok begyűjtését és elszállítását. Azonban a cég április 18-án azt közölte az önkormányzattal, hogy a lomtalanítást átmenetileg szüneteltetik.

Erről az önkormányzat szerint tájékoztatták is a lakókat, "a lomtalanítás elmaradásáról szóló közleményt közzétették Fót Facebook-oldalán, másnap az önkormányzat hivatalos oldalán, majd a városi újságban is, amit minden háztartásba eljuttatnak".

A mondat utolsó, "eljuttatnak" szava alapján azonban úgy tűnik, erre már nem került sor, vagyis a lomtalanítás elmaradásáról szóló értesítést már nem dobálták be a háztartásokba.

A szemét szombat óta gyűlik az utcákon, de az olvasó állításával szemben az önkormányzat szerint nem 10, hanem 4 helyen, nagyjából 200 köbméter körüli mennyiségben.

Az abszurd helyzetet csak még abszurdabbá teszi, hogy

a szeméthegyeket meglátó alpolgármester, Németh József hétfőn ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen mindazokkal szemben, akik hulladékot helyeztek ki a közterületre.

A közlemény azzal zárul, hogy az önkormányzat a katasztrófavédelmi megyei igazgatósággal és az FKFV Zrt. munkatársaival egyeztetve helyszíni szemlét végeznek, a lomtalanítási hulladékot pedig 72 órán belül ingyen eltakarítják az utcákról.