bp0Megalakulásakor még súlytalan gittegyletnek tartotta a budapesti kerületek szövetségét a főpolgármester, most mégis csatlakozna hozzá. Rögtön megkapja az elnöki posztot – írja az Origo.

Három és fél évvel az alakulása után teljesedik ki a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége, amelyet eddig csak a kerületi önkormányzatok alkottak, a főváros nem volt tagja. A többségében kormánypárti polgármesterek alapította szervezet és a Fidesz–KDNP színeiben választást nyert főpolgármester viszonya nem volt felhőtlen. Tarlós István most mégis azt javasolja, csatlakozzanak a szervezethez.

Növelheti a hatékonyságot

Hatékonyabb együttműködést és érdekérvényesítést vár a főpolgármester attól, hogy a főváros is csatlakozna – 300 ezer forintos éves tagdíj mellett – a 2011-ben alapított Budapesti Önkormányzatok Szövetségéhez (BÖSZ). Ezzel indokolja Tarlós István a belépést előterjesztésében, melyet Kocsis Máté önkormányzati és rendészeti tanácsnokkal közösen visz a fővárosi közgyűlés ülésére.

Érdekesség, hogy az önkormányzati választási szabályok tavalyi átírásával új rendszerben megválasztott, a csatlakozási javaslatról szavazni hivatott fővárosi közgyűlésnek immár alanyi jogon tagja a BÖSZ-ben is tag egyik előterjesztő, a VIII. kerület polgármestere, Kocsis Máté, továbbá ugyancsak polgármesteri minőségében a BÖSZ összes jelenlegi tagja.

Van Tarlósra fogadókészség

Vagyis a csatlakozni kívánó és a befogadó szervezet tagjai között jelentős az átfedés. A közgyűlés támogató döntése ugyanakkor biztosra vehető. Az ugyanis, hogy a BÖSZ-ben van fogadókészség a fővárosi önkormányzat csatlakozására, és így a leendő tagtársak a közgyűlésben sem gátolják meg a csatlakozást, már a főpolgármester előterjesztéséből