kezfogBudafok-Tétény – a magyarországi önkormányzatok között elsőként – stratégiai együttműködési megállapodást írt alá tegnap három helyi vállalkozással: a GM Üvegezők Boltja Kft.-vel, a Sándor és Társai Kkt.-vel és a Tendál Szolgáltató Szövetkezettel – írja a Magyar Idők.

A kör folyamatosan bővülni fog. A mostani megállapodások előzményeként a helyi képviselő-testület még tavaly december 10-ei ülésén döntött arról, hogy támogatja a szorosabb együttműködést az önkormányzat és a helyi vállalkozók között. – Mind a nagy-, mind a kisvállalkozások lehetőséget kapnak, az ajtó mindenki számára nyitva áll. Semmilyen megkötés nincs, csak az a fontos, hogy mindkét fél szándéka szerint, az egyenrangú partnerség alapján mozdítsuk elő a kerület gazdasági életét és fejlődését – indokolta a kezdeményezést akkor Karsay Ferenc polgármester.

Az elfogadott stratégiai együttműködési megállapodás célja a kerület érdekeit szolgáló, hosszú távú, kölcsönös előnyökre épülő együttműködés megteremtése, valamint a kerület versenyképességének erősítése és a helyi foglalkoztatás fellendítése. Az önkormányzat egyszerűsített hivatali ügyintézéssel és bemutatkozási, megjelenési lehetőségekkel kívánja segíteni a vele együttműködésre lépő vállalkozásokat, cserébe aktív részvételt vár a kerület közéletében. A partnerségi megállapodást a felek rendszeresen felülvizsgálják, hogy a tapasztalatok alapján még eredményesebb lehessen a további együttműködés.