iroda2A polgármesterek jelentős része – legalábbis papíron – nem vette ki szabadságát, ezért a ciklus végén akár milliós összeg is üthette a markukat szabadságmegváltás címén - írja a Magyar Nemzet Online.

A Blikk valamennyi megyei jogú város és kerületi önkormányzattól kikérte, hogy hol mennyit fizettek ki a vezetőiknek a bennragadt szabadságukért.A lapnak a 47 megkérdezett önkormányzat közel kétharmada válaszolt: ezek alapján Bácskai János ferencvárosi polgármester járt a legjobban, aki 98 nap után több mint 2,5 millió forintot kapott. Székesfehérváron is sokat kellett dolgozni, Cser-Palkovics Andrásnak 119 napért 1,7 millió forint járt, valamint a helyettesei is közel ennyit kaptak kézhez – teszi hozzá a Blikk.

Mint írják, olyan ismertebb politikusok is éltek a szabadságmegváltás jogával, mint Kósa Lajos volt debreceni polgármester, aki több mint 1 milliót kapott 40 nap után, a csepeli Németh Szilárd, aki 1,4 milliójának túlnyomó részét jótékony célokra utalta, de még Papcsák Ferenc volt zuglói polgármesternek is több mint negyedmillió ütötte markát.

A legnagylelkűbb Szita Károly kaposvári polgármester volt, akinek 229 nap szabadsága halmozódott fel 2002 óta, azonban a majd egy évnyi fizetésének megfelelő összeget nem engedte magának kifizettetni, vagyis mintegy 6 millió forintról mondhatott le.

Miskolc, Érd, Sopron, Győr, Nyíregyháza, Békéscsaba, Nagykanizsa, a fővárosi kerületek közül pedig a II. kerület, Óbuda, Újpest, VI. kerület, VII. kerület, VIII. kerület, Kőbánya, XI. kerület, Angyalföld, Újpalota, XVI. kerület, XVII. kerület és a XXII. kerület egyelőre nem adott választ a lap megkeresésére.