konyhakertAz éhes embert meg kell tanítani halászni, nem pedig halat adni neki – tartja az örökbecsű mondás. Szolnokon is ragaszkodnak ehhez, éppen ezért futtatja az önkormányzat már évek óta a Kiskert Programot.

Szolnok önkormányzata több komplex programot indított 2014-ben a nehéz szociális körülmények között élők körülményeinek javítására, valamint a kiskerti és konyhakerti növénytermesztés kultúrájának terjesztése érdekében. A programba jövedelmi és szociális helyzetük alapján vontak be hátrányos helyzetű családokat, hogy az önellátás felé tereljék őket.

A hatszázezer forint pályázati támogatást az önkormányzat további félmillió forinttal egészítette ki. A pályázati programba idén ötvenöt családot vontak be, közülük több mint harminc valódi termelést is folytatott saját, talpalatnyi földjén. A családok 30 fajta vetőmagcsomagot, illetve palántát kaptak.

A legjobb teljesítményt nyújtó 10 családot ajándékcsomaggal és oklevéllel ismerte el Molnár Iván önkormányzati képviselő és Kozák Ferenc, a helyi roma önkormányzat elnöke.