etkezes0Idén is lesz szünidei ebédosztás Debrecenben a hátrányos helyzetű családok gyermekei számára.

Tavaly nyáron csaknem 600 debreceni család kapott ingyen ebédet a nyári szünetben. Az önkormányzat idén is segít a rászoruló családokon. A nyári szünetben az idén is térítésmentes meleg ételt nyújtanak azoknak, akik jogosultak rá és jelezték igényüket az önkormányzatnak.

Az önkormányzat szociális osztálya igényfelmérő adatlapokat küldött ki. Tájékoztatásuk szerint eddig 416 gyermeknek igényelték a szolgáltatást. Ez a szám még változhat, mert még fogadnak jelentkezést, senkit nem utasítanak el, aki jogosult a szünidei étkezésre, hiszen nem csak hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek részére adják a juttatást.

– A szünidei gyermekétkeztetés célja, hogy minél több gyerek vegye igénybe. Ezért az önkormányzat úgy döntött, hogy nemcsak a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeknek biztosítja ezt, hanem azoknak is, akik rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülnek – mondta el Haázerné Borók Mónika szociális osztályvezető.

Az önkormányzat a szünidei étkeztetés költségeire idei költségvetésében 20 millió forintot különített el, amely lehetőséget biztosít arra, hogy a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek mellett további száz rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő is hozzájuthasson a meleg ebédhez.

Idén a tavaszi szünetben a két munkanapon 133 gyermek részére igényelték az ellátást.  Az idei nyári szünetben a gyermekétkeztetés július 2-án  indul és augusztus 31-ig tart.

(dehir.hu)