viragA Budavári Önkormányzat Képviselő-testülete kertszépítési programra hívja a kerületben élőket. Ha a lakók vállalják lakóházuk kertjének, udvarának rendezését, csinosítását, növények, virágok ültetését, akkor az Önkormányzat biztosítja a szükséges szakmai hátteret valamint az eszközöket, növényeket. A 2014. május 19-én 10.00 óráig lehet jelentkezni írásban - írja az OrientPress Hírügynökség.

Márciusban rendezte meg a Budavári Önkormányzat a virágültetési akciót, amelyen a kerületi lakók nagy számban vettek részt, szívesen áldozták idejüket a kerületi közterületek kitakarítására, szépítésére. Az itt megfogalmazódott tapasztalatok alapján az Önkormányzat szívesen nyújt segítséget a lakóközösségek számára a lakó- és társasházak kertjének, udvarainak kertészeti rendezéséhez, a zöldterületek frissítéséhez, virágágyások vagy cserjések kialakításához.

Azon lakóközösségek jelentkezését várjuk, akik részt vennének a ház kertjének, udvarának szépítésében. Amennyiben a lakóközösség felvállalja, hogy az épületükhöz tartozó kert és udvar felújításában, majd fenntartásban, a növények ápolásában részt vesz, akkor az Önkormányzat a lakóközösséget szakmai (kertészeti) tanácsadással és a szükséges eszközök, növények, termőföld stb. beszerzésével segíti.

Az Önkormányzat a jelentkezőknek segítséget nyújt a kertészeti kérdésekben (növények ápolása, öntözése, szükséges tápanyagok bemutatása stb.) valamint szükség esetén a járdaburkolat, vízelvezetés, földben lévő alapvezetékek felülvizsgálatában és jó karba helyezésében. Cserébe a lakóknak vállalniuk kell a földmunkák elvégzését, a növényültetést, a füvesítést, majd a kert gondozását (locsolás, növények ápolása stb.).

A kertszépítési programra 2014. május 19-én 10.00 óráig lehet jelentkezni, írásban.
A jelentkezéseket a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáin lehet leadni.
A jelentkezésben az ingatlan címét, elérhetőséget kell megadni és mellékelni kell a lakóközösség nyilatkozatát, amelyben vállalják a programban való részvételt.