szegeny1A szolnoki önkormányzat konténereket telepítene egy elmaradott városi lakóterület végébe. Az ott élők örülnek a segítségnek, de egész más megoldást látnak célravezetőnek. A konténereket megbélyegzésnek tartják. Helyi ellenzéki politikusok szerint valós problémákra látszatmegoldás született, ami még jobban elszigetel embereket.

Az Üteg és Búzavirág utcák szegregátumainak komplex humán fejlesztése címmel A társadalmi együttműködés erősítését szolgáló helyi szintű komplex programok tárgyú felhívásra nyújtott be pályázatot a szolnoki önkormányzat, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium európai uniós forrásból még 2020 végén 260 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesített.Az említett utcák által behatárolt körzet régóta rossz állapotban van. Elfogadható állapotú, de öreg házak mellett elhanyagolt, düledező épületek jellemzik az utcaképet. Romák és nem romák egyaránt élnek itt. Munkanélküliek, közmunkások, egyben halmozottan hátrányos helyzetűek. A város legszélső utcái a semmibe vezetnek, innen már csak mezők és a földek következnek. A mélyszegénység az úr. Szétszórt hulladék szegélyez néhány, kulturált lakhatásra teljesen alkalmatlan, rogyadozó kunyhót, ahol három-négy család is él.

A cikk itt folytatódik