szamol3A KATA adózási rendszer elmúlt héten bejelentett váratlan és nagy sietséggel elfogadott módosítása több száz embert hozott olyan kényszerhelyzetbe, amikor rövid idő alatt, adóév közben újratervezésre lett volna szüksége, hogy az adóemelést elszenvedő további vállalkozói életéről döntsön.

Az elmúlt héten már írtunk Terézváros önkormányzatának tanácsadói kezdeményezéséről, azóta újabbak próbálnak a vállalkozók mellett állni.

A KATA adózási rendszer rohamtempóban elfogadott átalakításával több ezer budai került nehéz helyzetbe. A nyári szabadságolások idején mindössze 50 nap maradt az alkalmazkodásra tisztességesen dolgozó, minden szabályt jóhiszeműen betartó vállalkozásoknak - írja a II. kerületi önkormányzat. Ezért ingyenes tanácsadó szolgálatot indít a kerületi székhelyű katás vállalkozások számára, ahol szakképzett könyvelők segítségével keresnek megoldást. A rövid időn belül felveszik a kapcsolatot, hogy segítsenek a mostani helyzetben megoldást találni.

„Szombathelyen mintegy 3000 vállalkozást érint a KATA-törvény rohamtempóban módosítása. Nekik most a nyár nem a kikapcsolódás, hanem a fejtörés időszakát hozta el. Az eddig becsületesen dolgozó, minden jogszabályt betartó katás vállalkozásoknak mindössze 45 napjuk maradt az átállásra, ezért ingyenes tanácsadást indítottunk a szombathelyi székhelyű katás vállalkozások számára, ahol szakképzett könyvelők segítségével keressük a megoldást – közölte a szombathelyi önkormányzat a város Facebook-oldalán.

A Fővárosi Önkormányzat első lépéseként a Budapesti Vállalkozási Közalapítvány ingyenes konzultációval támogatja a budapesti kata-s vállalkozókat – derült ki Karácsony Gergely főpolgármester  Facebook-posztjából .

Szakembereik mentorációs segítséget nyújtanak az útjukat kereső kisvállalkozásoknak, hogy milyen lehetőségekkel rendelkeznek a törvénymódosítás után. Megkezdték az egyeztetést országos szakmai szervezetekkel, könyvelői irodákkal, hogy megfelelő minőségű segítséget nyújthassanak a budapesti kisvállalkozóknak. Jelentkezni az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail-címen lehet, ahol kollégáik felveszik a kapcsolatot időpont-egyeztetésre.