bp0A főpolgármester kedvezményeket ígért a budapesti vállalkozásoknak, segítenék a közfoglalkoztatásban résztvevőket, és erősítenék a lokális gazdaságot.

Karácsony Gergely kedd esti Facebook-bejegyzésében  arról írt, hogy megállapodás született a Fővárosi Érdekegyeztető Tanács ülésén, melyen arra próbáltak megoldást találni, hogy miként tudják leghatékonyabban segíteni a bajba jutott embereket és a válság által sújtott vállalkozásokat.

Mint írta, új eszközökkel fogják segíteni a budapesti álláskeresőket:

- "Segítjük a közfoglalkoztatásban résztvevőket, hogy a program befejezése után visszakerüljenek a munkaerőpiacra. Mi nem katonákat akarunk képezni, hanem az egészségügyben, az idősellátásban munkát biztosítani, a digitális tudás megszerzésében segíteni.

- Kedvezményeket biztosítunk a budapesti vállalkozásoknak.

- A lokális gazdaságot erősítjük új programokkal.

- 10 ezer forintos támogatásban részesül 10 ezer budapesti gyermek, amellyel hozzájárulunk a nyári táborozásukhoz.

- Mivel sok munkavállaló kénytelen volt kivenni szabadságát az óvodák és bölcsődék zárva tartása miatt, kezdeményezzük az intézmények nyitvatartási idejének meghosszabbítását."

A Fővárosi Érdekegyeztető Tanács ülésén született megállapodás szövege itt olvasható.

(HRPortál)