jatszoAz önkormányzat által fizetőssé tett sportlétesítményeket viszont ingyenessé kell tenni.

A Párbeszéd politikusa, Szabó Tímea érdeklődött Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternél, hogy mire jutottak a korábban beígért vizsgálat során a hajdúhadházi játszótérrel kapcsolatban. Korábban ugyanis kiderült, hogy Hajdúhadházon a 85 millió forintos uniós támogatással megépült sportlétesítményeket és a hozzá kapcsolódó játszóteret nem lehet csak úgy használni, holott a beruházás éppen a hátrányos helyzetűeket akarta segíteni.

A játszótérhez regisztrációt kért az önkormányzat, míg a sportkomplexum használatáért 500 forintos napidíjat kértek. Az ügyben európai uniós vizsgálat is indult.

Lázár János most Szabónak azt írta, a Miniszterelnökség is lefolytatta a beígért vizsgálatot, amelyben arra jutottak, hogy az uniós forrásból megvalósult kültéri sportlétesítmények használatát valóban díjfizetéshez kötötték, és ez nem összeegyeztethető a pályázat eredeti célkitűzéseivel, mert így épp azokat a helyi lakosokat zárják ki a létesítmények használatából, akik érdekében a fejlesztés megvalósult. "Az ellenőrzés ezért javasolta az önkormányzatnak, hogy tegye lehetővé valamennyi kültéri sportlétesítmény célcsoport általi díjmentes használatát" – írta Lázár.

A játszótérről azt írta, az a hajdúhadházi lakosok számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött, ezért a helyi lakosok díjmentes játszótérhasználata biztosított volt, viszont így sem sokan használták a játszóteret. Lázár ezért javaslatokat fogalmazott meg az önkormányzat részére a regisztráció megkönnyítésére és megfelelő tájékoztatás nyújtására vonatkozóan.

A miniszter azt írta, február 28-ával eltörlik a díjfizetést a kültéri sportlétesítményeknél, március 31-ig pedig megkönnyítik a játszótéri regisztrációt és megfelelően tájékoztatják is a helyieket.

Forrás: hvg.hu A kép illusztráció