kert1Mintegy 23 millió forintból elkészült a Tócóskert és az Újkert közösségi kertje; a művelésre 28-28 magánszemély pályázhat (háztartásonként egy fő), a díj évi 4 ezer forint (a mostani sikeres pályázatok 2023 végéig érvényesek).

– Kiemelten fontosnak tartjuk a lakótelepen élők életkörülményeinek javítását, amelyben a zöld szempontok meghatározó szerepet játszanak, ezt a célt minél több fejlesztéssel kívánjuk szolgálni – mondta Balázs Ákos alpolgármester, emlékeztetve, az önkormányzat az első közösségi kertet 2020-ban a Vénkert parkjainak, játszótereinek megújítása alkalmával hozta létre, és azóta is egyértelemű siker.

Akkor az otthonosság, a közösségteremtés jegyében valósították meg a tervet, a végeredmény pedig tavaly elnyerte a legszebb hazai közösségi konyhakertnek járó díjat. A Tócóskertben és az Újkertben már éppen a Vénkertből jön személyes segítség, útmutatás a kezdéshez, de a Future of Debrecen tagjai is útmutatással szolgának majd (a honlapon pedig több jó ötlettel szolgálnak).

Pósán László országgyűlési képviselő remek stresszoldónak nevezte a kertészkedést, s mivel vegyszerek nem használhatók, a termés tényleg bio, hívta fel a figyelmet. A politikus úttörőnek és példaértékűnek nevezte a kezdeményezést, hangsúlyozva annak a toposznak a hamisságát, mely szerint a lakótelepeken élőknek nincs igényük a természetközeliségre.

(Civishír)