szanalasOrszágosan is egyedülálló szanálási programját sikeresen hajtotta végre a kerületi önkormányzat. Saját forrásból, állami segítség nélkül finanszírozta 457 lakás összesen 1,6 milliárd forintba kerülő szanálását, az érintett területek tulajdonjogának megtartásával.

A Szabolcs és Teve utcai lakóépületek szanálását az önkormányzat 1.6 Mrd összegből teljesítette. A társasházak szanálásával szegregáció érzékeny területek szűntek meg, sok száz kerületi lakó lakhatási körülményei javultak. A felszabaduló ingatlanokon új lakások, munkahelyi területek létesülhetnek. A szanálás mindkét terület fejlődésére, felértékelődésére kedvező hatást gyakorol, a magántőke beáramlását generálja az érintett tömbök ingatlanpiaci értéke többszörösére növekedhet.

Az önkormányzat tudatos városfejlesztési tevékenysége eredményeként a XIII. kerület folyamatosan fejlődik, megújul. A Dózsa György út – Bulcsú utca – Lehel utca – vasút által határolt terület (Szabolcs utca) a kerület legkevésbé fejlődő része volt, leromlott állapotú és összetételű lakásállománnyal. A városképileg rendezetlen területen az itt lakó emberek életkörülményei kedvezőtlenebbek voltak a kerületi átlagnál. A Szabolcs utcában 236 lakás és 4 nem lakás céljára szolgáló helyiség volt érintett. A 4 társasházban 66% volt az önkormányzati tulajdon.

A Teve utca Angyalföld fontos munkahelyi területe, évtizedek óta találhatók itt ipari termelést folytató üzemek. A rendszerváltás után az ipari termelést felváltották a szolgáltatást nyújtó intézmények, kereskedelmi létesítmények, a Váci út mentén irodaházak épültek. A terület régi építésű társasházai aládúcolt, műszakilag elavult ingatlanokban alulkomfortosított, korszerűtlen lakások voltak. A Teve utcában 221 lakás és 8 nem lakás céljára szolgáló helyiség volt az érintett társasházakban önkormányzati tulajdonban.

(budapest13.hu)