baromfMegvásárolja a pécsi önkormányzat a volt baromfifeldolgozót nettó 318 millióért, az adás-vételi szerződést már aláírták a tulajdonos Mega-Logistic Zrt.-vel.

Fizetni december 31-ig kell, a vételárat a Modern Városok Programból fedeznék, ha mégsem jut rá pénz abból, az adás-vételi a szerződés semmis.

Az ingatlant vételre a városnak a tulajdonos ajánlotta fel, de arra nagy szükség van az önkormányzat szerint, mivel Pécsett a gazdasági célú ingatlanok kínálatában csak kevés olyan, több kisvállalkozás működését kiszolgáló, bekerített, jó belső közlekedő utakkal ellátott telephely van, ahol változó méretű műhely- és csarnoképületek biztosíthatják a bérlők igényeit. Ráadásul a Pécsi Vagyonhasznosító Zrt. a jelenlegi városi ingatlanállományból nem minden esetben tudja kielégíteni az ipari-gazdasági célú vállalkozói megkereséseket, ezért az Edison utcai ingatlan megvételét és hasznosítását fontosnak tartják.

A volt baromfifeldolgozó vállalat telephelye 50 ezer négyzetméternél is nagyobb, 14 raktárépületet is magában foglal, üzemcsarnokok, irodaépület is van rajta, s a város a már meglévő, leromlott állagú ipari területek fejlesztését célzó barnamezős pályázati forrásból szeretné fejleszteni.

Jelenleg is van bent 44 bérlő, a bérleti díjak azonban alacsonyak, magasabb díjat csak az épületek felújítása után lehet kérni, de a díjakat így is újratárgyalnák. Fontos szempont a város szerint, hogy további épületek felhúzására is van lehetőség, s hogy a szomszédságában szintén van barnamezős beruházásra alkalmas, magántulajdonban lévő ingatlan, tehát bővíthető is.

(bama.hu)