karacsonygergelyA főpolgármester a társadalmi szolidaritás, az energiafüggetlenség, a fejlesztés, a zöld elkötelezettség és a sokszínűség fontosságáról beszélt.

Az államalapító király örökségét a politika mindig saját érdekeinek megfelelően tolmácsolja, de a válaszok ugyanarra a kérdésre felelnek: „mi ennek az országnak a viszonya önmagához, mi a viszonyunk a környezetünkhöz, Európához, a világhoz?” A Szent István-i örökség legfontosabb eleme, hogy ezekre a kérdésekre csak erkölcsi alapon adható válasz – jelentette ki.

Az érvényes válaszokat csak úgy lehet megtalálni, ha „visszavívjuk magunknak” a teret, amelyben a politikáról mint gyakorlati, de erkölcsi kérdésről lehet beszélgetni – mondta a politikus. Úgy fogalmazott: erre azért van szükség, mert “az országot vezető rezsim” az ukrajnai háborút és a válságot erkölcsi megfontolások nélkül értelmezi. A jó és a rossz megkülönböztetésének, az emberségnek, a szolidaritásnak nyoma sincs ebben – közölte Karácsony Gergely.

A főpolgármester szerint a demokráciát ássa alá az, aki a válsághelyzetet ismerve rezsicsökkentéssel kampányol, majd azt eltörli, aki választási osztogatásba kezd, majd súlyos megszorításokat vezet be – mondta Karácsony Gergely.

A cikk itt folytatódik