ersek zsolt01Hatvan városának korábbi polgármestere, Érsek Zsolt volt országgyűlési képviselő, az MSZP Heves megyei elnöke tartott sajtótájékoztatót kedden a városháza előtt abból az alkalomból, hogy megszüntették a rendőrségi eljárást vele szemben.

A 2010-es önkormányzati választás előtt tett feljelentést a Fidesz városi szervezete Érsek Zsolt ellen 16 rendbeli, jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt. Az eljárás öt éven át tartott annak ellenére, hogy a nyomozóhatóság folyamatosan jelezte az ügyészségnek: a bűncselekmény ténye sem állapítható meg.

Érsek Zsolt a tájékoztatóján külön kiemelte, hogy ebben az ügyben az ügyészség folyamatosan arra utasította a nyomozóhatóságot, hogy szerezzenek be újabb bizonyítékokat. Magáninformációja szerint ezzel az volt a cél, hogy megakadályozzák képviselővé jelölését. A továbbiakban Érsek utalt rá, hogy 2014 elején a rabosítása meg is történt, s ezzel valóban megakadályozták, hogy képviselőjelölt lehessen.

Újságírói kérdésre elmondta azt is, hogy a későbbiekben nem kíván visszatérni a politikába, mert ennek az országnak most már békére van szüksége. Úgy érzi, hogy ennek megteremtésére az ő személye az ismertetett előzmények miatt már nem lenne alkalmas. Jöjjenek a fiatalok! Leszögezte: az MSZP meg fogja találni azokat, akik eséllyel indulhatnak a választásokon.

Érsek Zsolt a sajtótájékoztatón bejelentette, hogy Strasbourghoz fordul. A magyar állam ellen indít pert, hiszen egy olyan ügyben folyt ellene öt éven keresztül eljárás, amelyben még a bűncselekmény tényét sem lehetett megfogalmazni.

A sajtótájékoztatóról tudósító heol.hu megkereste az ügyben a Fidesz megyei vezetését. Nyitrai Zsolt országgyűlési képviselő a nevükben azt közölte: nem kívánnak reagálni az Érsek Zsolt által mondottakra.