varoshazaA Város Boltja néven nonprofit üzletet nyithat szeptemberben a fővárosi önkormányzat. A boltban szociális intézményekben készített termékeket és művészeti egyetemisták alkotásait mutatják be és értékesítik.

A Város Boltját a Főpolgármesteri Hivatal Bárczy utcai oldalán nyitnák egy 150 négyzetméteres földszinti helyiségben – tudósított az MTI. A kialakításra 32,5 millió forintot fordíthatnak, ha a Fővárosi Közgyűlés jóváhagyja a vonatkozó javaslatot.

A szociális intézményekben készített termékeket, valamint a Magyar Iparművészeti Egyetem és a Magyar Képzőművészeti Egyetem diákjaiknak alkotásait interneten is árusítanák. A Város Boltjában pedig rendszeresen lesznek majd kiállítások, beszélgetések, rendezvények is. A termékeket jogvédett logóval és tanúsítvánnyal látják el, amely igazolja a vásárlás jótékonysági jellegét.