viragIdén is pályázhattak palántákra Pestszentlőrinc-Pestszentimre lakói és intézményei az önkormányzatnál. A virágokat június 12. és 15. között vehették át a kerületben élők.

A Szebb Virágosabb Kerületünkért pályázat keretében előkerteket, erkélyeket és családi házakat díszíthetnek virágokkal a lakosok, a növények szétosztásában Ughy Attila polgármester is segített.

A kerület vezetője az OrientPress Hírügynökségnek felidézte, hogy az önkormányzatnál dolgozik a Magyar Önkormányzati Főkertész Szövetség (MÖFÖSZ) vezetője, Kirrné Feicht Ágnes, aki régóta szívügyének tekinti, hogy az épített környezet mellett a zöld környezet is virágba boruljon tavasztól késő őszig, például a Virágos Magyarországért verseny keretében.

Ezt az önkormányzat azzal segíti, hogy játékos versenyt ír ki különböző kategóriákban, például utcaszakaszokra, társas- és családi házakra azoknak, akik vállalják, hogy környezetüket kicsinosítják, a munkájukat pedig majd zsűri értékeli. A kezdeményezés azért is fontos – emelte ki a polgármester –, mert ilyenkor nemcsak az önkormányzat által kapott növényeket ültetik ki a jelentkezők, hanem maguk is hozzájárulnak saját virágokkal. Közösen tesszük szebbé a kerületet, és az akciónak lényeges eleme a közösségteremtés is – hangsúlyozta Ughy Attila.

A kerület vezetője beszámolt arról is, hogy hosszú évek óta stabil „bázis” igényli a virágokat, akik a szemléletükkel a környezetükre is hatással vannak. Elmondta azt is, hogy az idei évben már online módon is lehetett pályázni, ami egyszerűsítette és gyorsabbá tette a jelentkezést. Hozzátette: eddig a kerület külső forrásból, pályázatok segítségével szerezte be a növényeket, hamarosan azonban a városüzemeltetés saját kertészetéből kerülnek ki, hiszen 3 éve elkezdődött a dísznövények termesztése a kerület számára. A tervek szerint jövőre már innen érkeznek a növények – jegyezte meg.

Ebben az évben közel 1500 pályázat érkezett. A kerület a lakói, intézményei részére közterületük szebbé tételére egynyári virágokat biztosítanak, 4,5 millió forint értékben. Pályázni lakótelepi erkélyek, lakótelepi előkert, családi ház, intézmény és utcaszakasz kategóriákban lehetett. A jelentkezők átlagosan 12-24 palántát vihettek el. A pályázatok zsűrizését a helyi civilszervezetek bevonásával végzik, aminek zárásaként ősszel a legszebb kertek, előkertek részére ünnepélyes keretek között díjakat adnak át. Az idei évtől már elektronikus úton is lehetett jelentkezni, a pályázatok csaknem fele érkezett ilyen formában.