Pénz nélkül maradhat a kelet-magyarországi város.

Balmazújváros önkormányzatának nem sikerült a jogszabályi határidőben megalkotnia az idei költségvetési és a tavalyi zárszámadási rendeletet. A mulasztás miatt már a Kúria asztalán van az ügy, a jogvita lezárásáig felfüggesztve marad a Hajdú-Bihar vármegyei város nettó finanszírozása – írja az Index.

Hivatalos értesítést kap szerdán Hegedüs Péter, Balmazújváros független polgármestere a város nettó finanszírozásának felfüggesztéséről – írja a portál. Az vezetett ide, hogy a Hortobágy és a Hajdúság határán fekvő észak-alföldi településen az idén sem sikerült a helyi önkormányzatnak a jogszabályi határidőben megalkotnia az idei költségvetési és a tavalyi zárszámadási rendeletet. A mulasztás a Kúria előtt van, amíg nem születik döntés, nem érkezik több támogatás.

A cikk itt olvasható tovább