czibere karoly01Az egész országra kiterjesztette a kormány a hátrányos helyzetű gyermekes családoknak szánt ételcsomag osztását, amelyre a következő években 18,3 milliárd forintot fordít – jelentette be a szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár Sárbogárdon.

A kormány elkötelezett abban, hogy a hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő családok számára minden segítséget megadjanak – hangsúlyozta Czibere Károly államtitkár (képünkön). A „hátránykompenzáció” egyik legfontosabb módjának a gyermekétkeztetést nevezte, jelezve azt is, hogy gondoltak a három évnél fiatalabb gyereket gondozó, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő családokra is, akik az ételcsomagra jogosultak.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára emlékeztetett arra, hogy a program kísérleti szakasza július 6-án indult el Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ott október végéig 63 ezer, tartós élelmiszert tartalmazó csomagot osztottak ki egymilliárd forintnyi uniós forrásból. A csomagokat havonta egyszer osztják, s a korábbi 8 ezer forintról 13 ezer forintra növelték csomagonként a ráfordítást. A korábbi tapasztalatok alapján a második, immár országos szakaszra a csomag tartalmát felülvizsgálták. Új, tartós élelmiszerek kerültek bele, s így már tíz kilogrammos. Nemcsak a három évnél fiatalabb gyerekek esetén kapnak a családok élelmiszercsomagot, hanem a hátrányos helyzetű várandós anyák esetében már a magzat 3. hónapjától jogosultak rá.

Sárbogárdon a szociális gyermekgondozók által kiválasztott ötven család jogosult csomagra – mondta a térség országgyűlési képviselője, Varga Gábor (Fidesz). Kérdésre közölte, hogy a térségben 19 település érintett. Sárkeresztúron például 74 család kap ilyen támogatást. A képviselő reményét fejezte ki, hogy az ételcsomagosztás nem a végleges formája a hátrányos helyzetű gyermekes családok megsegítésének, hanem Magyarország gazdasági erőforrásainak növekedésével a jövőben a felzárkóztatás más formái is megjelenhetnek. Ilyen a mintegy 600 millió forintnyi Emberi Erőforrás Operatív Program forrás (Efop), amit a sárbogárdi járás humánerőforrás fejlesztésre és a felzárkóztatáshoz infrastrukturális feltételek megteremtésére nyert el.

Sárbogárd polgármestere, Sükösd Tamás üdvözölte az országos kezdeményezést. Szerinte valóban a legjobban rászorultakat célozza meg. Úgy vélte, a szociális rendszer a garancia arra, hogy egy rászoruló család nem kap három különböző helyről támogatást, míg egy másik esetleg egyet sem.

 

Hirdetés