ourwayÖrökségek népszerűsítéséért ültek össze szakemberek Írországban. A tavaly indult Our Way projekthez partnerként csatlakozott a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat. A cél, hogy a megye potenciális zöldút fejlesztései által nyújtott turisztikai lehetőség társadalmi-gazdasági értékké váljon.

A szakemberek március 4-7. között az írországi Westport városában tartották megbeszélésüket, ahol a partnerség régióiban alkalmazott jó gyakorlatokat, módszereket mutatták be a résztvevők. A hatékony tapasztalatgyűjtést helyszíni látogatás is segítette.

A spanyol, bolgár, francia, lengyel, ír és belga partnerekkel zajlott megbeszélésen a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat képviseletében Karácsonyi Judit vett részt. Továbbá meghívott szakértőként Budai Krisztina, a Zöldutak Módszertani Egyesület elnöke, valamint Dr. Kovács Dezső, a Mecsek Zöldút szakembere mutatta be a hazai jó gyakorlatokat. A következő munkaülés ősszel lesz Lengyelországban.

(Dehir.hu)