hajdubA támogatással az a célja a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzatnak, hogy minél több fiatal dolgozzon a megyében és lehetőség szerint egyre többen vállaljanak munkát a hiányszakmákban - írja a dehir.hu.

A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat által kiírt, „Maradj Hajdú-Biharban!” elnevezésű pályázat beadási határideje június 14-re módosult. A program célja, hogy a fiatalokat helyben maradásra ösztönözze.

dehir.hu, – amely részletezi a pályázat feltételeit –, kiemeli, hogy az ösztöndíj elbírálásakor előnyben részesülnek azok, akik olyan szakképzettség megszerzése érdekében tanulnak, mely az egyes településeken hiányszakmának minősül, és akik önkéntes tevékenységükkel hozzájárulnak a helyi társadalom, a helyi közösségek építéséhez.

Az egyösszegű juttatást összesen 400 fiatal kaphatja meg.