szita karoly01Kaposvár önkormányzata az idén 11,5 millió forinttal 160 egyetemista, illetve főiskolás tanulmányait támogatja ösztöndíjjal a Bursa Hungarica ösztöndíjprogram keretében. A tanulmányi és szociális helyzettől függően havonta háromezer és tízezer forint közötti összegről szóló értesítőket Szita Károly polgármester adta át a pályázóknak.

„Kaposvárnak szüksége van a fiataljai tudására, kreativitására, lendületére, ezért is kiemelt feladatunk, hogy támogassuk a tanulmányaikat" - hangsúlyozta a polgármester. Hozzátette: a város célja az, hogy a diákok a felsőoktatási tanulmányuk elvégzése után visszatérjenek Kaposvárra, itt kamatoztassák tudásukat, itt helyezkedjenek el és itt alapítsanak családot.

A városvezető emlékeztetett arra, hogy Kaposvár önkormányzata 2000-ben az országban az elsők között csatlakozott a Bursa Hungarica ösztöndíjprogramhoz. Azóta csaknem 3800 hallgatónak 270 millió forint támogatást nyújtott az önkormányzat. A szociális rászorultság alapján megítélt, kétszer öt hónapra szóló ösztöndíjat félévenként egy összegben kapják meg a hallgatók attól a felsőoktatási intézménytől, ahol a tanulmányaikat folytatják.

Szita Károly a Bursa Hungarica ösztöndíjon kívül a hallgatók figyelmébe ajánlotta a Kaposvár számít rád programot, valamint azt, hogy kollégiumi elhelyezés híján albérleti támogatást is igényelhetnek. A „Kaposvár számít rád” program keretében a város önkormányzata 2008 óta támogatja havi 25 ezer forinttal azokat a felsőoktatásban tanuló hallgatókat, akik vállalják, hogy a diploma megszerzése után visszajönnek Kaposvárra. A program indulása óta az önkormányzat több mint ötven fiatal továbbtanulásához járult hozzá. Az ösztöndíjra azok a legalább 3,51-es átlagot elérő hallgatók pályázhatnak, akik vállalják, hogy Kaposváron dolgoznak legalább annyiszor fél évet, ahány szemeszterre kaptak támogatást.

Az önkormányzat havi hatezer forintos albérleti hozzájárulására azok az állandó kaposvári lakóhellyel rendelkező fiatalok jelentkezhetnek, akik valamely egyetem vagy főiskola nappali tagozatán folytatják tanulmányaikat, családjukban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum kétszeresét, és kollégiumi hely iránti kérelmüket az adott oktatási intézmény elutasította.