hevizAz EPS Global Zrt. és az Euro One Zrt. - mint a közbeszerzési pályázaton nyertes közös ajánlattevők - aláírta szerződését Hévíz önkormányzatával a város okos parkolási rendszerének kiépítésére és annak technológiai szolgáltatására.

Hévíz Magyarország egyik legnépszerűbb turisztikai központjaként meglévő parkolási kapacitásainak hatékonyabb hasznosítására törekszik. A modern és innovatív technológiai lehetőségeket megragadva a város önkormányzata olyan Magyarországon még sehol nem alkalmazott fejlesztést keresett, amely megoldást biztosít Hévíz okos parkolási rendszerének kiépítésére, annak transzparens és költséghatékony üzemeltetésre, valamint felhasználói szempontból is ügyfélbarát szolgáltatásra.

Megszűnik a parkolójegy

A mintegy öt hónap alatt kiépülő rendszer – elsőként Magyarországon – teljesen rendszám alapú lesz, így megszűnik a parkolójegy. Az önkormányzat minden parkolóhelyét annak típusától függetlenül egy szoftverrel fogja működtetni. Sőt, mivel a szoftver webalapú, bármely más szolgáltatók, mint például a vendéglátóhelyek is kapcsolódni tudnak a rendszerhez, kezelhetik vendégeik autóinak a parkolását vagy bevonhatják parkolóhelyeiket a maximális kapacitás kihasználás érdekében a városi parkolásba.

„ Nagyon üdvözöljük és örömmel láttunk egy olyan hazai pályázatot, amelynek célja egy városi szinten valóban egységes, okos parkolási rendszer kialakítása. Kiváló lehetőség ez arra, hogy a magyar piacon is bemutatkozhassunk, és ne kizárólag külföldön vehessünk részt a parkolás reformjában” – mondta Gyarmati Zoltán, az EPS Global Zrt igazgatósági tagja.

Az EPS Global Zrt. az önkormányzattal együttműködésben a legújabb parkolási technológiát fogja saját költségen tesztelni a városban, ezzel a világ egyik legmodernebb parkolási rendszerét létrehozva. A parkolóhelyet keresők a város saját parkolási applikációján keresztül intézhetik parkolási ügyeiket akár már a parkolóhely foglalástól, a navigáción keresztül a díjfizetésig.

Mivel a parkolási rendszer minden eleme, a parkoló automaták és az ellenőri eszközök is online összeköttetésben lesznek a központi szoftverrendszerrel, az önkormányzat az értékes parkolási adatokon túl az összes pénzügyi adat birtokában lesz, és ezekről a rendszer elemzéseket is készít, amelyeket további fejlesztésekre tudnak majd felhasználni.

(Dehir.hu)