kezfogEgyüttműködési megállapodás született Eger és Budapest között, mely elsősorban a kultúra területét érinti, és főként a fesztiválok, a borgasztronómia, a múzeumok valamint a színházak világára vonatkozik majd. Tarlós István főpolgármester az aláírás előtt elmondta, élő kapcsolatot szeretne a vidéki várossal, ezért rendszeres találkozókat tervez Habis László egri polgármesterrel – írja a OrientPress Hírügynökség.

Az évtizedek óta érezhető, a főváros és a vidék közötti ellentétet igyekszik csillapítani a szerződés, és szeretnénk megmutatni, hogy Budapest és a vidék össze is tud fogni. Ebben a folyamatban Eger az első vidéki város, amellyel megállapodást kötünk – fogalmazott Tarlós István.

Habis László, Eger polgármestere megtiszteltetésnek és óriási lehetőségnek nevezte az együttműködést. Felhívta a figyelmet a városban a közelmúltban végbement fejlesztésekre, és reményét fejezte ki, hogy a város kulturális értékei a jövőben még inkább felkeltik a turisták érdeklődését.

Nyitrai Zsolt a térség országgyűlési képviselője, az együttműködés ötletgazdája elmondta, reméli, hogy a megállapodás eredményeként Eger ismét része lesz az ország vérkeringésének, és az együttműködés a jövőben a kultúra mellett, az oktatás, a kutatás-fejlesztés, valamint a gazdasági társaságok területére is kiterjed majd.